Новини
27 Березня, 2025 р., 08:43
З метою запобігання випадкам травмування працівників на роботі та професійних захворювань у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу та підвищення рівня поінформованості працівників і роботодавців
про свої права та обов’язки з питань безпеки і здоров’я на роботі, з урахуванням Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2025 рік, Державна служба України з питань праці проводить інформаційну кампанію з питань безпеки праці у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу. З урахуванням вищевикладеного, просимо Вас розмістити на офіційних веб-ресурсах банер «Держпраці розпочинає цільові інформаційні заходи з безпеки праці в агропромисловому комплексі» та опублікувати інформаційне повідомлення: «Держпраці розпочинає цільові інформаційні заходи з безпеки праці в агропромисловому комплексі. Чому Держпраці проводить інформаційні заходи саме в агросекторі? Агропромисловий комплекс (АПК) — один із травмонебезпечних секторів
економіки. Щороку в Україні на підприємствах АПК травмуються сотні працівників.
Лише за останні 5 років — 1902 випадки, з яких 301 — зі смертельними наслідками.
Крім того, агросектор лідирує за неформальною зайнятістю: майже кожен другий неофіційно зайнятий українець працює саме в сільському господарстві. А незадекларована праця не може бути безпечною!
Саме тому Держпраці розпочинає цільові інформаційні заходи в агропромисловому секторі.
Ми пояснюємо, як:
- виявити ризики;
- захистити себе на робочому місці;
- дотримуватись правил охорони праці.
Більше інформації на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/ та інформаційному порталі https://www.pratsia.in.ua/safe_work.php.
24 Березня, 2025 р., 08:58
З метою забезпечення сталого розвитку Копичинецької міської територіальної громади, Копичинецькою міською радою прийняте рішення від 29.03.2023 №2155 «Про надання дозволу на розроблення комплексного плану просторового розвитку території Копичинецької міської територіальної громади Чортківського району Тернопільської області».
Для проведення та опрацювання результатів громадського обговорення з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Копичинецької міської територіальної громади (далі – КППР) відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 926 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації» до повноважень виконавчого комітету належить створення та затвердження персонального складу тимчасового консультативно-дорадчого органу – робочої групи.
Робоча група - тимчасовий консультативно-дорадчий орган виконавчого органу, що забезпечує проведення та опрацювання результатів громадського обговорення з формування завдання на розроблення комплексного плану,
складається з представників сільських, селищних, міських рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (далі - виконавчий орган), органів державної влади, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, органів самоорганізації населення, громадських організацій, інших заінтересованих сторін у складі не менш як п’ять осіб і не більш як 21 особа, з непарною кількістю членів.
Заявки на участь у робочій групі необхідно подати до Копичинецької міської ради протягом 10 робочих днів з дня публікації цього оголошення.
23 Березня, 2025 р., 10:02
Сімейний лікар — це ваш головний медичний помічник. Він допоможе контролювати здоров’я, вчасно виявити захворювання та запобігти серйозним проблемам. Підписавши декларацію з лікарем, ви отримуєте право на безоплатні медичні послуги. Які послуги у сімейного лікаря безоплатні?
07 Березня, 2025 р., 11:38
Шановні громадяни!
📢 Задекларуйте знайдену та незареєстровану зброю!
28 Лютого, 2025 р., 10:15
27 Лютого, 2025 р., 11:54
Увага! Важлива інформація!
25 Лютого, 2025 р., 15:27
З 20 лютого 2025 року пацієнти почнуть отримувати повідомлення з ЕСОЗ через Viber
Повідомлення з Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) з кодом підтвердження, номером е-рецепта або е-направлення з 20 лютого 2025 року надходитимуть в Viber. СМС при цьому залишаться як гарантований канал доставки таких повідомлень. Відповідні зміни стали можливі завдяки змінам внесеним в постанову КМУ № 411 “Деякі питання електронної системи охорони здоров’я” від 25 квітня 2018 року. У разі наявності в пацієнта Viber повідомлення з ЕСОЗ першочергово надсилатиметься саме цим каналом зв'язку. У разі відсутності у пацієнта Viber йому буде доставлено СМС. Наступним етапом доставки повідомлень з ЕСОЗ буде доставка пуш повідомлень через Дію. Про це також додатково проінформуємо.
Якщо пацієнт не має телефону?
Пацієнти, які не мають телефону, як і раніше, зможуть отримати інформаційну довідку. При реєстрації в електронній системі охорони здоров’я пацієнтів, які не мають телефону, з типом методу автентифікації пацієнта “за документами” лікар створює е-рецепт, е-направлення та роздруковує інформаційну довідку, яка дублює ту ж інформацію, що у е-рецепті чи е-направленні, а також додатково код підтвердження. Якщо обрана автентифікація через іншу особу (для дітей до 14 років або для недієздатних осіб як додатковий спосіб автентифікації), то повідомлення надходитиме одному з батьків або законному представнику.
25 Лютого, 2025 р., 09:14
За інформацією Державної прикордонної служби України, основною
формою прояву торгівлі людьми у 2024 році залишалось залучення жінок до сексуальної експлуатації, переважно на території країн-членів ЄС.
Крім того, продовжують фіксуватись випадки втягнення громадян України
у злочинну діяльність за кордоном, переважно з метою експлуатації на незаконних виробництвах тютюнових виробів та перевезення нелегальних мігрантів територією країн-членів ЄС у якості водіїв. За результатами протидії торгівлі людьми за 9 місяців 2024 року оперативно-розшуковими підрозділами Державної прикордонної служби України припинено функціонування 1 протиправної групи у складі 2 осіб, затримано 6 осіб, яким повідомлено про підозру у вербуванні
потенційних жертв.
Судами винесено 1 обвинувальний вирок стосовно 1 особи. За матеріалами оперативно-розшукових підрозділів слідчими органами розпочато 13 кримінальних проваджень за ст. 149 КК України «Торгівля людьми».
Попереджено вивезення за кордон 11 потенційних жертв торгівлі людьми.