Нормативна грошова оцінка земельних ділянок
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, згідно ст.13 Закону України "Про оцінку земель" проводиться у разі:
- визначення розміру земельного податку;
- визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;
- визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом;
- визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
- розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель;
- відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що належать до державної або комунальної власності, для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд.
У всіх інших випадках грошова оцінка земельних ділянок може проводитися за згодою сторін.
Підставою для проведення нормативної
грошової оцінки земельних ділянок є:
- рішення органу виконавчої влади або
органу місцевого самоврядування;
- договір, який укладається
заінтересованими особами в порядку,
встановленому законом.
Розробниками технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:
- розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення – не рідше ніж один раз на 5-7 років;
- розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.
За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація.
Технічна документація про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення району включає:
пояснювальну записку, що містить мету проведення оцінки, опис об’єкта оцінки, розрахунки нормативної грошової оцінки земель району;
завдання на виконання робіт із зазначенням підстави, умов та строків виконання робіт;
рішення про проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення району, прийняте відповідно до Закону України «Про оцінку земель»;
викопіювання з кадастрових карт (планів) з відображенням природно-сільськогосподарських районів у межах району;
картограму розповсюдження агровиробничих груп ґрунтів району;
шкалу нормативної грошової оцінки
агровиробничих груп ґрунтів сільськогосподарських угідь району.
До затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення району нормативна грошова оцінка окремої земельної ділянки може визначатись за технічною документацією про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення.
Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок засвідчується:
- у паперовій формі - підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника;
- в електронній формі – електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису.
Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, підлягає державній експертизі відповідно до Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» та затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою (земельні ділянки у межах населених пунктів) або районними радами (земельні ділянки за межами населених пунктів).
Розробники технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок зобов'язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації із землеустрою.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, який видається Державною службою України з питань геодезії картографії та кадастру.
Отримати правову допомогу від держави можна за номером 0-800-213-103.