Як отримати правову допомогу, скориставшись «WikiLegalAid»?

Дата: 26.03.2020 12:44

МЕТОДИЧНА РЕКОМЕНДАЦІЯ

Як отримати правову допомогу, скориставшись  «WikiLegalAid»?

На час карантину знайти відповідь на свої правове питання можна самостійно, скориставшись  онлайн-довідником правових консультацій «WikiLegalAid». Як це працює?

«WikiLegalАid  - безкоштовна довідково-інформаційна платформа правових консультацій, яка доступна кожному. Якщо у вас виникло правове питання під час перебування на карантині, спробуйте віднайти відповідь на нього, зайшовши за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua/

Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» спрямована на підвищення правової свідомості та освіченості населення. Тут Ви можете знайти необхідну інформацію з актуальних правових питань. Потрібно мати лише доступ до мережі Інтернет.Окрім правової інформації, у WikiLegalAid можна побачити не лише посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення.

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ WikiLegalAid?

Користуватися платформою дуже просто. Для цього слід зайти на головну сторінку wiki.legalaid.gov.ua.

Спосіб 1.  За допомогою рядку пошуку:
• За назвою правової консультації за умови, що консультанту відома точна назва такої консультації;
• За коренем (частиною) слова використовуючи магічну зірочку * (наприклад, корінь слова дієздатність – дієздат*. Можна використовувати декілька зірочок – дієздат* неповно літ*).
Спосіб 2.  За категоріями.
Зайшовши на сайт «WikiLegalАid у відкритому вікні обираємо розділ «Категорії  WikiLegalАid».
Зміст розділу «Категорії WikiLegalAid» наступний:
1. Галузь права (основна);
2. Суб’єкти звернень (додаткова)
3. Суб’єкти розгляду звернень (додаткова)
4. Пільги та інші гарантії, встановлені законом.(додаткова)
5. Зразки документів правового та процесуального характеру(додаткова)

«WikiLegalAid» це:

• Систематизовано – вся інформація в базі розташована таким чином, щоб знайти консультацій за певною тематикою було зручно та легко.
  • Актуально – процес оновлення правових консультацій триває постійно; інформація, що міститься в базі включає в себе і нові зміни в законодавстві, і зміни в судовій практиці.
  • Вичерпно – за допомогою бази правових консультацій можна знайти вичерпну інформацію з правового питання, а також судову практику та зразки судових документів.
  • Доступно – незалежно від того де Ви знаходитесь (в дома, на роботі, в віддаленому районі) у Вас є доступ до якісної правової інформації.

Крім того «WikiLegalAid» це:

• Просто – знайти актуальну інформацію з багатьох правових питань можна на єдиній базі правових консультацій, що містить як посилання на актуальну законодавчу базу, так і практичні рекомендації від фахівців системи БПД.
  • Безкоштовно – доступ до всіх правових консультацій бази є безкоштовним для користувачів платформи.
  • Для всіх – базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла усім.

ВАЖЛИВО! Правова консультація носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Єдиний телефон номер безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103