A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Копичинецька громада
Тернопільська область, Гусятинський район

Хто з фізосіб зобов'язаний подавати декларацію про майновий стан та доходи?

Дата: 22.04.2020 08:56
Кількість переглядів: 24

Громадяни обов’язково подають декларацію про майновий стан і доходи, якщо ними отримано протягом 2019 року такі доходи:

  • від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2.1 ПКУ);
  • від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (пп. 164.2.5 та пп. 170.1.5 ПКУ);
  • від операцій з майном відповідно до ст. 172 – 173 ПКУ (відчуження майна) (пп. 164.2.4 ПКУ);
  • від операцій з інвестиційними активами (пп. 170.2.1 ПКУ);
  • з іноземних джерел (пп. 168.2.1 та пп. 170.11.1 ПКУ);
  • від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових або немайнових прав від осіб, які не є членами сім'ї першого та другого ступеня споріднення (п. 174.3 ПКУ);
  • від відчуження рухомого за ухвалою суду, згідно з якою прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п. 173.4 ПКУ);
  • від відчуження нерухомого за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на нерухоме майно (п. 172.5 ПКУ);
  • у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. У 2019 році – 1 043,25 грн* (пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ);
  • у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року. У 2019 –  960,50 грн** (пп. 164.2.7 ПКУ);
  • у вигляді благодійної допомоги у сумі, що перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати. У 2019 році – 2 086 500,00 грн* (пп. «б» пп. 170.7.8 ПКУ);
  • у вигляді цільової благодійної допомоги, не використаної та не поверненої благодійнику в строки, визначені законодавством (пп. 170.7.5 ПКУ);
  • у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо загальна сума такої допомоги перевищує у 2019 році 2 690 грн** (пп. 170.7.3 ПКУ);
  • від продажу власної продукції тваринництва, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на  1 січня звітного (податкового) року. У 2019 році – 208 650 грн* (пп. 165.1.24 ПКУ);
  • від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га (пп. 165.1.24 ПКУ);
  • суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору при отриманні зазначених доходів від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи (пп. 164.2.2 ПКУ);
  • з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи, що отримуються іноземцем, який у звітному (податковому) році набув статусу резидента України (пп. 170.10.4 ПКУ);
  • інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (пп. 164.2.20 ПКУ).

* Мінімальна заробітна плата, встановлена на 1 січня 2019 року – 4 173 грн.

** Місячний прожитковий мінімум, діючий для працездатної особи станом на  1 січня 2019 року – 1 921 грн.

Звертаємо увагу, що Законом №533-IX термін подання річної декларації про майновий стан і доходи продовжено до 1 липня 2020 року. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року.

 

В яких випадках декларацію можна не подавати

Про це ми писали тут.

Обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з подання декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) вважається виконаним, відповідно до п. 179.2 ПКУ, якщо платник ПДФО отримував доходи:

  • від податкових агентів, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • лише від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування в разі нотаріального посвідчення договорів, за якими був сплачений ПДФО відповідно до розділу IV ПКУ;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які згідно з розділом IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО та/або з яких сплачено ПДФО відповідно до п. 174.3 ПКУ.

Крім того, п. 179.4 ПКУ визначає коло осіб, які звільняються від обов’язку подання податкової Декларації, а саме:

а) незалежно від виду й суми отриманих доходів платниками ПДФО, які:

  • є малолітніми/неповнолітніми чи недієздатними особами й водночас перебувають на повному утриманні інших осіб (у т.ч. батьків) і/або держави станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні чи ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання Декларації;
  • перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом IV ПКУ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь