Фонд Соціального Страхування українцівКредит – це не лише кошти, які ви отримуєте в борг від фінансової установи на особисті потреби. Разом з кредитними коштами ви зобов’язуєтесь вчасно їх повернути та сплатити відсотки за користування.

Дата: 19.08.2022 08:01

Споживчі кредити поділяються на:
 - забезпечені (іпотека, автокредит);
 - незабезпечені (наприклад, готівка в борг, що надається фінансовими компаніями).

Вони можуть бути довгостроковими чи короткостроковими. Більшість споживчих кредитів надаються банками та фінансовими компаніями.

- Перш ніж оформлювати кредит, проаналізуйте свої фінансові можливості виконувати зобов’язання перед фінансовою установою.

Оцініть, чи зможете вчасно платити за кредитом і чи буде посильним таке фінансове навантаження для вашого бюджету:
- Порахуйте суму щомісячного платежу за кредитом, який ви зможете сплачувати з урахуванням власних доходів.
- Ознайомтеся з пропозиціями кредитних послуг, які надають фінансові установи.
- Порахуйте загальну вартість кредиту, пропозицій, які вас зацікавили.

Що входить у загальну вартість кредиту?

Номінальна річна процентна ставка.
- Комісії кредитодавця (наприклад, пов’язані з наданням, обслуговуванням і поверненням кредиту, зокрема й розрахунково-касове обслуговування, юридичне оформлення угоди тощо).
- Додаткові платежі (наприклад, за послуги кредитного посередника, обов’язкові страхові та податкові платежі, збори на обов’язкове державне пенсійне страхування, платежі за послуги державних реєстраторів, нотаріусів, інших осіб тощо).

З урахуванням цих факторів ухвалюйте рішення щодо необхідності оформлення кредиту.

Більше інформації про кредитні послуги читайте на #ЗнайСвоїПрава_Кредити https://promo.bank.gov.ua/know-your-rights-loans/